דיוויד אלן גיר ובלייר אנדרווד יככבו ב'מחזה של חייל' בברודווי

דייויד אלן גיר ובלייר אנדרווד יככבו בהפקה בברודווי של הדרמה עטורת פרסי הפוליצר "מחזה של חייל".

 

ההצגה, שנכתבה על ידי צ'רלס פולר, עוקבת אחר תעלומת רצח שבמרכזה מותו של סמל ורנון ס. ווטרס (בגילומו של גריר) שנמצא בבסיס צבאי בלואיזיאנה. חוקר בשם סרן ריצ'רד דבנפורט (אנדרווד), חייב לפתור את הפשע שנדמה כגזעני.

 

העיבוד הקודם מחוץ לברודווי היה סרט בשנת 1981 שכלל את צוות השחקנים דנזל וושינגטון, סמואל ל. ג'קסון, אדולף קיסר, לארי ריילי, פיטר פרידמן וצ'רלס בראון. המחזה זכה במספר פרסים, ביניהם פרס מעגל מבקרי הדרמה עבור המחזה האמריקאי הטוב ביותר, שלושה פרסי אובי ופרס פוליצר. בשנת 1984, עיבוד קולנועי לסרט "מחזה של חייל" זכה בפרס האוסקר ובמועמדות לגלובוס הזהב על הסרט והתסריט הטובים ביותר.

 

הבמאי עטור הפרסים קני ליאון יעמוד בראש ההפקה. לאחרונה ביים עיבוד מודרני לסרט "מהומה רבה על לא דבר" של שייקספיר בפארק במנהטן. אנדרווד ידוע בתפקידיו בברודווי, כמו "חשמלית ושמה תשוקה" ובסדרות נטפליקס כמו "כשהם רואים אותנו" ו"אנשים לבנים יקרים". גריר, שכיכב בעיבודי התיאטרון והקולנוע של "מחזה של חייל" בשנות השמונים, ידוע בתפקידי התיאטרון שלו כמו "פורגי ובס של גרשווינס" ו"גזע", כמו גם תפקידיו על המסך בסרט "המופע של קארמייקל".

 

"מחזה של חייל" יחל לרוץ בתיאטרון האמריקני ב-27 בדצמבר, עם פתיחה רשמית שתוכננה ל-21 בינואר.