חוזה התקליטים של קניה ווסט אוסר עליו לצאת לפרישה

חל איסור לפי חוק על קניה וסט לפרוש או לקחת הפסקה ארוכה, כך על פי תנאי חוזה התקליטים שלו עם EMI.

 

הראפר הנודע הגיש תביעה בבית משפט העליון בלוס אנג 'לס בינואר השנה נגד הבוסים שלו ב-EMI. בכתב התביעה דרש ווסט "להשתחרר" מהחוזה עימם. התלונה עברה עריכה כבדה באותה עת, אבל היא לבסוף שוחררה במלואה בעקבות התגובה של EMI.

 

בתביעה, טוען קניה כי על פי תנאי החוזה שלו, שנחתם בשנת 2003, הוא חייב "להישאר מעורב באופן פעיל בכתיבה, הקלטה והפקה" של שירים ואלבומים.

 

"בשום זמן לא תראה נכונות לפרוש ככותב שירים, אמן מקליט או מפיק או לקחת כל הפסקה ממושכת שבמהלכה אתה לא פעיל מוסיקלית או מקדם את הקריירה המוסיקלית שלך באותה דרך שבה נהגת לעשות עד כה," כך נכתב בחוזה, על פי תלונתו של הראפר.

 

קניה ווסט, בן ה-41, טוען כי החוזה שחתם עליו בזמנו היה לא הוגן בעליל, וכי הוא מהווה הפרה של החוק במדינת קליפורניה בכך שהוא מנסה "לכלוא" אותו באמצעות חוזה של שירות אישי במשך יותר משבע שנים. הראפר גם מאמין ש-EMI חייבים לו כסף.

 

הוא חתם על חמש הארכות זמן לחוזה עם חברת התקליטים מאז 2003, אבל אלה לא אמורות להיות בתוקף אחרי שנת 2010, כך טוען עורך הדין שלו. השניים ביקשו משופט להכריז על הראפר כבעלים של כל המוסיקה שיצר מאז אוקטובר 2010, כאשר שבע השנים הסתיימו להן. התוכן המוסיקלי יכלול שירים מאלבומים, כמו: My Beautiful Dark Twisted Fantasy, הפרויקט המשותף שלו עם הראפר Jay-Z שנקרא Watch the Throne, וכן The Life of Pablo ו-Ye, שיצא ב-2018.

 

עורכי הדין של המו"ל המוזיקלי EMI הגישו הודעה על הסרת התיק, כלומר, הם ניסו להעביר את התיק מבית המשפט של המדינה לבית המשפט הפדרלי, אשר לו יש סמכות על חוקים של זכויות יוצרים.

 

אבל קניה מסובך לא רק בתביעה הזו כרגע, אלא שהוא גם לאחרונה תבע את חברת התקליטים Roc-A-Fella של Jay-Z על כסף שהוא מתעקש שהוא חייב לו, וכן הגיש תביעה נוספת נגד מנהלים בכירים בחברת Island Def Jam, כאשר הוא מבקש "להיות חופשי" מהחוזה ארוך הטווח שלו.