מה הקראט שלך? בחירת גודל היהלום הנכון עבור ארוסתך

כשמדובר ברכישת יהלום עבור אותה גברת מיוחדת בחייך, אם מדובר בטבעת אירוסין, תליון, צמיד, או כמה תכשיטים קלאסיים, גודל זה לא הכל… אבל זה בהחלט הרבה. אם תבחר ביהלום קטן מדי, ייתכן שתצטרך להוציא זכוכית מגדלת בכל פעם שהיא תרצה להביט בה בהערצה (וזה גם לא יהיה מרשים מאוד בעיני כל החברים שלה). אם, לעומת זאת, אתה קונה לה אבן גדולה מדי, היא לא תוכל לענוד אותה מחשש שהתכשיט ייגנב (בנוסף, רוב הנשים נזהרות מלהיראות ראוותניות יתר על המידה). בחירת היהלום הנכון דורשת הרבה מחשבה, אבל אם אתה מסוגל להבין כמה הנחיות פשוטות, בטח גם תהיה מסוגל לבחור את האבן הנכונה, כזו שתתאים לה לכל אירוע.

 

  1. מתחת לחצי קראט. גודל זה מתאים עבור עגילי יהלומים, צמיד טניס או שרשרת יהלומים (לא תליון, אלא שרשרת של יהלומים קטנים… אם כי כל יהלום צריך להיות עד חצי קראט, ולא סך הקראט של המחרוזת כולה). בעוד שגודל זה נראה נהדר כשהוא בא בצורות האלה, הוא עדיין קטן מדי מכדי לעמוד לבד, בפני עצמו, כאבן מרכזית גדולה על תליון או טבעת.

 

  1. עד 1 קראט. מוצג כראוי, יהלום שנע בין חצי ל-1 קראט יכול להתאים מאוד עבור טבעת האירוסין, אם כי גודל זה ממש טוב גם לקבוצה נחמדה של עגילים. אתה יכול לעשות קווצה של אבנים עבור צמיד או שרשרת, רק חשוב שתהיה מודע לכך שזה עלול לגרוע מהברק הטבעי של בחירת ליבך.

 

  1. בין 1 ל-2 קראט. לא גדול מדי ולא קטן מדי, זה הגודל המועדף בכל מה שקשור לטבעות אירוסין בעיצוב אישי. אתה לא תצטרך להיכנס לבעיה בבנק, והיא תהנה מיהלום בגודל נאות שיקבל מעמד של כוכב גם מצד החברים שלה.

 

  1. בין 2 ל-3 קראט. עכשיו אתה נכנס לתחום התליונים. אבן בגודל כזה תמשוך תשומת לב. אתה יכול להשתמש בה עבור טבעת, אבל היא אולי יכולה להיחשב לגדולה מדי. אם אתה באמת רוצה לתת לה חוויה מלאה של יהלומים, קנה סט תואם של עגילים.

 

  1. מעל 3 קראט. אם היא מאמינה ש"גדול יותר = טוב יותר" כשזה מגיע ליהלומים, אז אתה לא יכול לבחור באבן קטנה יותר מ-3 קראט. זו לא אבן בטוב טעם, אבל היא בהחלט מושכת כל מבט אפשרי