כיצד להפסיק את קניית הדחף

  1. היזהר מלהצטרף ליותר מדי רשימות דוא"ל.

האם תיבת הדואר הנכנס של מישהו אחר הוצפה לחלוטין במיילים של מכירה במהלך המגפה? כלומר, עמדתי נהדר בתקציב שלי עם כל מה שתוכנן וחשבונאי. הדברים הולכים מצוין. אבל אז אני בודק את תיבת הדואר הנכנס שלי ומוצא 15 מיילים שונים שמכריזים על מכירה בזה אחר זה!

 

ברגעים האלה אפילו לא חשבתי על קניות. אבל אז המשווקים האלה מושכים את תשומת ליבי, ואני רק צריך לראות מה יש למכירה, נכון? חבר'ה, כולנו היינו יכולים להשתמש במעט "ביטול המנוי" בחיינו כרגע.

 

  1. אל תקנו עם רגשות.

פשוט דיברנו על זה, אבל כדאי להזכיר שוב – אל תתנו לרגשות שלכם לשלוט בהרגלי ההוצאות שלכם! יכול להיות שיהיה לך יום נהדר ולעשות דחף לקנות ברגוש של הרגע. או אולי יש לך יום רע, ואתה אומר לעצמך שמגיע לך משהו נחמד או שהפריט הזה יגרום לך להרגיש טוב יותר.

 

כולנו היינו שם בעבר. זה יכול לקרות די בקלות. אז איך תוכלו לתקן את זה? בין אם אתם חוגגים או מנסים לעודד את עצמכם, אל תקנו כלום כשהרגשות שלכם רוכבים על רכבת הרים.

 

  1. הביאו איתכם מישהו כשאתם קונים.

אחריות עוברת כאן דרך ארוכה. יש לך אח או חבר שמוכן להיכנס לפרצוף שלך ולהגיד לך לא לקנות משהו? הביאו אותם למסע הקניות שלכם. ספרו להם מה אתם מתכננים לקנות ובקשו מהם לשוחח בינכם אם תתחילו לסטות מהאסטרטגיה.

 

  1. קח רק את כמות המזומנים שתצטרך.

בררו כמה כסף אתם צריכים עבור הפריטים שאתם רוצים לקנות וקחו את הסכום הזה רק במזומן. אתה יכול אפילו ללכת צעד קדימה ולהשאיר את כרטיס החיוב שלך בבית כדי שלא לפתות את עצמך לקנות יותר עם פלסטיק (אפילו סוג כרטיס החיוב).

 

אם אתה עומד בתוכנית הקניות שלך ולא מביא כסף נוסף לטיול, אינך יכול לבצע דחף. זה די בלתי אפשרי. עכשיו זה הכוח של מזומנים!

 

  1. הפסיקו את ההשוואות.

זהו מחליף משחק כשמדובר בקניית דחפים. אם אתה תמיד משווה את מה שיש לך (או שאין לך) לאחרים, לעולם לא תהיה מרוצה. כשאנחנו מתחילים להשוות את עצמנו לאנשים אחרים, אנחנו משחקים משחק שלעולם לא ננצח.

 

במקום להסתכל על מה שיש למישהו אחר ולחשוב, אה, גם אני צריך את זה, קח צעד אחורה ויהיה אסיר תודה. למד להיות אסיר תודה על מה שיש לך. אם תשנה את נקודת המבט שלך, ייתכן שתגלה שיש לך כבר הרבה מה להיות אסיר תודה עליו.

 

למעבר לאתר הקופונים לחצו כאן.