4 דרכים לפתיחת יין ללא פותחן בקבוקים או חולץ פקקים

כולם היו שם. מארחים כמה חברים, קונים כמה בקבוקי יין נחמדים ומתכוננים ללילה טוב. כולם מגיעים לשם, ואתה מצפה לפתוח אחד מאותם בקבוקי יין אדום, ורד, בורדו, קברנה, או מה שהבחירה שלך.

 

אתה הולך לחפש פותחן בקבוקים או חולץ פקקים ולפתע הלב שלך צונח. אתה לא יכול למצוא את חולץ הפקקים שלך ועכשיו אתה לא יודע מה לעשות. איך תפתח את בקבוק היין הזה ותתחיל את הלילה הזה? למרבה המזל, ישנן דרכים רבות אחרות בהן ניתן לפתוח יין ללא פקק חולץ או פותחן יין, חלקן קשות מאחרות.

 

תלוי במה שיש לך בבית שלך, אתה אמור להיות מסוגל להשתמש במשהו אחר כדי להוציא את הפקק הזה וליהנות מהיין הנהדר שבתוכו. כאן נראה לך עשר דרכים שונות שאמורות לכסות כיצד לפתוח בקבוק יין ללא קשר לכל הכלים האחרים שיש לך.

1. השתמש בכמה כלים מארגז הכלים שלך

אם יש לך ארגז כלים בבית, אתה אמור להיות מסוגל לפתוח בקבוק יין מספיק בקלות. כל מה שאתה צריך זה בורג ופטיש (באופן אידיאלי, כדאי שיהיה לך גם מברג). אז אתה צריך להביא את בקבוק היין שלך, לקלף את העטיפה מלמעלה ולדחוף את הבורג לפקק.

 

אם יש לך מברג, אתה יכול להשתמש בו כדי לדחוף את הבורג הלאה לפקק. אם לא, אתה יכול להשתמש בחלק האחורי של הפטיש (לא בראש אלא בקצה) כדי לנסות לסובב אותו לפקק בזהירות, כך שתוכל לוודא שהפקק שלך לא יתפרק.

 

לאחר שהבורג שלך נמצא משמעותית בתוך הפקק, אתה יכול להשתמש בקצה הפטיש שוב כדי לשלוף את הבורג כמו גם את הפקק. זו צריכה להיות דרך פשוטה למדי להוציא את הפקק בלי הרבה עבודה או מאמץ פיזי.

2. דחפו את הפקק פנימה בעזרת כף עץ

אם לא אכפת לך שהפקק שלך ייכנס לבקבוק היין שלך ותרצה שיטה קלה יותר לפתיחת בקבוק היין שלך, תוכל פשוט לדחוף את הפקק פנימה בעזרת כף עץ. כנראה שיש לך כף עץ אי שם במטבח שלך עם ידית ארוכה ודקה שתוכל להרים ולדחוף דרך הפקק אל פנים הבקבוק שלך.

 

אתה כנראה צריך לעשות את זה מעל כיור כדי שתוכל לוודא שאתה לא נשפך על השולחן שלך. אם אתה צריך, אתה יכול לכסות את החלק העליון של הכף שלך במגבת, כך שתוכל לדחוף אותה קצת יותר קל. ברגע שהבקבוק שלך פתוח, אתה יכול להשאיר את הכף בפנים כדי שהפקק לא ירכב בזמן שאתה שופך אותו ומכסה את צוואר הבקבוק, ומונע ממך לשפוך אותו בקצב האופטימלי. 

3. השתמש בקיר כדי לפוצץ אותו

אולי ראית את זה בסרטים בעבר, או שאולי חברך בעל התושייה המגניב הראה לך את הטריק הזה (המכונה לעתים קרובות שיטת הנעליים) לפני כן. זה בהחלט הכי משעשע, במיוחד אם לך ולכל החברים שלך כבר היה יין וכבר קצת מצחקקים.

 

אם אין לך כלים למעט אולי מגבת או נעל, אז אתה יכול לעטוף את הבקבוק שלך במגבת או לשים אותו על עקב הנעל ולהכות אותו בקיר כדי לנסות לחבוט אותו משוחרר. כל שעליך לעשות הוא לדפוק את בסיס הבקבוק כשהוא מקביל לרצפה (במצב אופקי).

 

הפקק צריך להתחיל לצאת לאט לאט, ולאחר זמן מה, אתה אמור להיות מסוגל לשלוף אותו בידיים. היזהר לא לשבור את הפקק לשניים בזמן שאתה עושה את זה. כמו כן, היזהר לא לדפוק אותו חזק מדי בקיר מכיוון שהוא בהחלט יכול להתפוצץ בידיים שלך. אם אתם בחוץ ואין לכם גישה לקיר, גם עץ חסון צריך לעשות את העבודה.

4. סטרו אותו, אין צורך בקיר

אתה יכול גם לעשות את הטריק שלמעלה מבלי להכות את בקבוק היין שלך על הקיר. בשביל זה, כל מה שאתה צריך לעשות זה להניח את הבקבוק במהופך על הברכיים (להחזיק אותו במקום עם הברכיים) ולהטיח אותו בתחתית הבקבוק בעזרת הסוליה השטוחה של הנעל שלך.

 

הקפד לפגוע בו באופן שווה כדי למנוע את שבירתו. ברגע שאתה רואה את הפקק צץ קצת, הרם את הבקבוק בחזרה והוצא את הפקק עם היד שלך. כפי שצוין לעיל, עליך להיזהר כשאתה שולף את הפקק החוצה, כך שתוכל לוודא שהוא לא נשבר לשניים בזמן שאתה עושה את זה.

 

מאמר זה נכתב על ידי https://next2wine.co.il/